Liternictwo

1 posta

Uczczenie pamięci o bliskich, którzy odeszli to dla wielu osób odpowiedni nagrobek. Aby pamięć przetrwała jak najdłużej, ważne są umieszczone na nim napisy.

Nasza firma oferuje wysokiej jakości liternictwo nagrobkowe, realizowane przy zastosowaniu wielu różnorodnych metod. Dzięki temu można zamówić dowolne napisy metodą, która najbardziej odpowiada klientom.

Piaskowanie – trwałość na lata

Litery piaskowane zaliczane są obecnie do jednych z popularniejszych metod wykonywania napisów na nagrobkach. Ich zaletą jest to, że bez problemu można je wykonywać nie tylko na kamieniu, ale także na szkle lub metalu, które to materiały często stanowią elementy nagrobków. Do metody piaskowania wykorzystuje się obecnie nowoczesne oprogramowanie komputerowe, co pozwala na stworzenie dowolnych napisów czy też nawet grafik. Niewątpliwą zaletą liter piaskowanych jest ich trwałość na wiele lat, jak również przystępna dla klienta cena i szybkość realizacji prac.

Litery mocowane na nagrobkach

Mocowane na nagrobkach litery wykonywane są ze stali nierdzewnej lub z brązu. Odznaczają się bardzo dużą trwałością, jak również niezwykle interesującą stylistyką. Mocowane są do metalowej tablicy, która następnie umieszczana jest na nagrobku. Wypukłe litery sprawią, że nikt nie pozostanie obojętny na wykonany przy ich zastosowaniu napis, będą także bardzo dobrze widoczne na tle nagrobka. Precyzyjne wykonanie i wysoka jakość liter, jak również atrakcyjna cena sprawiają, że są one bardzo często zamawiane przez klientów.

Kute litery – precyzyjne arcydzieła

Litery kute w kamieniu z pewnością można uznać za precyzyjne arcydzieła. Ze względu na materiał, w jakim są wykonywane każdą z nich wykonuje się ręcznie. gwarantuje to odpowiednią ich głębokość, dzięki czemu litery będą doskonale widoczne. Metoda ta jest dość czasochłonna, jednakże efekty uzyskane dzięki niej to piękna ozdoba każdego nagrobka.

Oczywiście w każdej chwili służymy naszym Klientom poradą odnośnie doboru właściwej metody, jak również wielkości czy koloru liter w zależności od nagrobka, na jakim mają być wykonane.